ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
SEMIPERMANENTNÝ MAKE-UP OBOČIA
Čo je to PMU?
Permanentný make-up (PMU), známy aj ako kozmetické tetovanie, je modernou formou dočasného tetovania. PMU využíva podobný postup ako tradičné tetovanie, avšak používa iné nástroje, ihly a pigmenty, ktoré boli navrhnuté tak, aby sa postupom času tetovanie vytratilo. Keďže pigmenty časom blednú a miznú, nejedná sa o trvalý „permanentný“ make-up, presnejší názov by bol semipermanentný make-up. PMU sa najbežnejšie vykonáva na obočí, perách a očiach, ale aj vlasoch.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Prečo sa tento typ tetovania nazýva "permanentný", keď nevydrží celý život?
Kozmetický permanentný make-up je „trvalý“ v porovnaní v klasickým make-upom, ktorého výdrž je iba niekoľko hodín. Myšlienka permanentného make-upu nadchýna ľudí, ktorí si radia vychutnajú pohodlie, ktoré prináša dokonale upravené obočie, rozžiarené oči a krásne vyrysované pery bez každodenného rituálu líčenia. V priebehu dňa ostáva permanentný - nerozmazáva sa a je vodeodolný.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Oxiduje permanentný make-up rovnako ako tetovanie?
Nie, PMU pigment bude časom postupne slabnúť až vybledne úplne a to bez nežiaducich sfarbení do zelena alebo do modra. Ako dlho bude pigment blednúť, to je individuálne. Svetlejšie farby vyblednú rýchlejšie ako tmavšie.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Je moje obočie vhodné pre permanentný make-up?
Ako každá procedúra, aj PMU má svoje kontraindikácie. Niektoré úplne vylučujú vykonanie PMU, iné len indikujú potrebu zvoliť si lepší termín. Pred samotnou mikropigmentáciou Vás necháme vyplniť formulár anamnézy, pomocou ktorého vylúčime všetky potenciálne kontraindikácie. Medzi momentálne kontraindikácie patria akútne ochorenia, rany, tehotenstvo, menštruácia, či užívanie liekov, ktoré ovplyvňujú hojenie a krvácanie, nedávne lekárske alebo estetické zákroky. Po ich odznení je možné PMU vykonať. Bohužiaľ, kontraindikácie, ktoré úplne vylučujú vykonanie PMU sú alergie na pigmenty, oceľ, latex. Mikropigmentácia nemusí byť pre Vás to správne riešenie aj v prípade, ak máte v lokalite obočia jazvy alebo znamienka, ktoré sa nesmú pigmentovať. Čiarkované techniky „vláskovanie“ (microblading a nanoblading) sa nehodia pre ľudí s mastnejším typom pleti, pretože čiaročky sa, bohužiaľ, zvyknú vo fáze hojenia rozmazať, čo nedokážeme ani my a ani vy ovplyvniť.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Je PMU / mikropigmentácia / microblading bezpečný kozmetický zákrok?
Semipermanentný make-up sa považuje za minimálne invazívny zákrok a je pre väčšinu ľudí bezpečný. Vykonáva sa prostredníctvom sterilných hlavíc/ čepieľky z chirurgickej ocele, ktoré sú určené len na jedno použitie a tak sa likvidujú. Počas aplikácie pigmentov však dochádza k narušeniu povrchu kože, čo nesie so sebou určité riziká, najmä možnosť alergickej reakcie na pigmenty, latex či kov a taktiež možnosť vzniku kožnej infekcie. Akútne infekcie nie sú bežné, nakoľko použité nástroje sú sterilné a jednorazové, no infekcie sa môžu rozvinúť v dňoch po zákroku, kým sa pokožka hojí a je citlivá na vplyvy prostredia. Ak si nie ste istý, čí nemáte predispozíciu na vznik alergie, nemusíte sa obávať. Minimálne 24 hodín pred aplikáciou vykonáme test kožnej reakcie na pigment na malej lokalite v oblasti ucha. Používame certifikované európske pigmenty Biotek, ktoré sú klientmi veľmi dobre znášané.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Exitujú nejaké nežiadúce účinky mikropigmentácie obočia?
Vedľajšie účinky PMU sa môžu objaviť v oblasti aplikácie pigmentov. Patria medzi mierne opuchy, začervenanie či podráždenie. Tieto účinky zvyčajne ustúpia do 24 hodín od tetovania. Počas nasledujúcich dní sa koža hojí, čo môže byť sprevádzané pocitom sťahovania kože, lúpaním sa pokožky, tvorbou chrastičiek či lokálnym svrbením. Je to normálny prejav regenerácie kože. Akékoľvek nezvyčajné vedľajšie účinky, napr. pálenie, pľuzgiere a extrémne svrbenie, sú extrémne zriedkavé. Aj keď sa test na alergiu na pigment vykonáva vopred, individuálne sa alergická reakcia môže objaviť aj dodatočne. Ak sa vyskytnú niektoré nezvyčajné vedľajšie účinky akútnej alergickej reakcie, alebo infekcie, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a informujte nás.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem získať svoje mikropigmentované obočie počas 1 návštevy štúdia?
Nie. Mikropigmentácia je proces, ktorý pozostáva z 2 sedení. Po prvej aplikácii nie je obočie dokončené a ani po zahojení ešte neuvidíte konečný výsledok. Pigmentáciu sa musí vykonať v dvoch krokoch a to z dôvodu, aby sa koža pod obočím stihla zahojiť. Je to dôležité pretože podráždená a opuchnutá koža nechce viazať pigment počas 1 sedenia, takže ďalšie vrstvenie už nemá zmysel. Koža potrebuje čas na regeneráciu. Druhým dôvodom je samotné hojenie, počas ktorého môže na niektorých miestach vypadnúť pigment.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Ako dlho trvá mikropigmentácia?
Sedenie trvá obvykle cca 1,5-2 hodiny záleží od konkrétneho obočia a zvolenej techniky. Druhé sedenie - korekcia, býva spravidla kratšia, cca. 1 hodinu. Techniky výplne obočia trvajú dlhšie ako techniky vláskovania, pretože obočie sa tieňuje niekoľkými vrstvami. Rátať treba aj s 3 hodinami času.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Ako prebieha mikropigmentácia? Aký je postup?
Na začiatku sedenia budete opätovne poučení o kontraindikáciách tetovania a vyplníte dotazník, ktorým dokážeme prípadné kontraindikácie identifikovať. Tvar obočia sa najprv kreslí ceruzkou, tetuje sa až Vašom po schválení. Pred samotnou procedúrou sa na oblasť obočia nanáša lokálna anestézia, ktorá musí pôsobiť 15 minúť. Následne sa obočie mikropigmentuje – podľa zvolenej techniky. Po ukončení pigmentácie sa obočie ošetrí fixačným krémom. Ak ste nám udelili súhlas s anonymným fotografovaním výsledného obočia pre účely nášho portfólia, tak obočie na záver vyfotografujeme. :) Vezmite prosím na vedomie, že v tejto fáze nie je Váš PMU stále dokončený, máte za sebou len prvú fázu. Na konci návštevy rezervujeme termín korekcie obočia.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Kedy je možné vykonať korekciu?
Micropigmentácia je 2-krokový proces, pretože obdobie hojenia v nej zohráva kľúčovú rolu. Korekciu je potrebné urobiť, keď je obočie úplne zahojené, teda nikdy nie skôr ako 4 týždne po počiatočnom sedení. Odporúčame však korekciu až po 6 týždňoch. O skoršom termíne korekcie sa nedá diskutovať, pretože ak sa pokúsite preskočiť dni liečenia, konečný výsledok nemusí byť taký, ako ste očakávali.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Ako dlho trvá, kým sa moje obočie zahojí?
Obočie sa hojí približne 4-6 týždne následne je nutná jeho korekcia (druhé sedenie). Každému sa však koža hojí inak. Niektorí ľudia môžu prejsť regeneráciou rýchlo a bez akýchkoľvek sprievodných prejavov, zatiaľ čo iní potrebujú na úplne zahojenie obočia až 6 týždňov alebo viac. Tempo regenerácie závisí od niekoľkých faktorov, no predovšetkým od veku, typu pleti, domácej starostlivosti a aj celkového zdravia klienta.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Musím obočiu poskytnúť nejakú špeciálnu starostlivosť, kým sa hojí?
Starostlivosť o obočie počas hojenia je minimálna. Vašou hlavnou úlohou je držať obočie v čistote. Nemusíte sa báť, že na niečo zabudnete, poskytneme Vám pokyny na starostlivosť o obočie v období hojenia, ktoré si môžete zobrať domov.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Čo môžem očakávať počas procesu hojenia?
Bohužiaľ, mikropigmentácia obočia je proces, nebude hotová za jeden deň, ako mnohí klienti dúfajú. Obočie sa musí hojiť a fixovať pigmenty. Samotný proces hojenia je pre klientov často emocionálna horská dráha, na ktorej prídu momenty, kedy si budete myslieť, že farba je nesprávna, bledá, že Vám pigment s chrastami vypadáva. Prvý týždeň po tetovaní býva najťažší, pretože má nároky na vašu pozornosť a disciplínu: musíte byť mimoriadne opatrní, aby ste si nepoškodili svoje čerstvo pigmentované obočie depigmentačnými kozmetickými produktmi, alebo nezaniesli si do rán infekciu. Regenerujúca koža svrbí, preto neskôr môže byť ťažké odolať popudu poškrabať sa. Taktiež sa môžete zľaknúť, keď sa jedno ráno zobudíte a zistíte, že vaše obočie je preč! Táto fáza „duchov“ patrí k procesu hojenia - pigmenty momentálne prekrýva formujúca sa nová koža. Mikropigmentácia si vyžaduje Vašu trpezlivosť a disciplínu, no nakoniec bude stáť za to. Obdobie hojenia môžeme zosumarizovať nasledovne: obočie je sprvu opuchnuté a tmavé -> postupne sa kože upokojuje, no môžu vzniknúť drobné chrastičky a lupienky. Obočie môže pôsobiť „fľakato“, pretože chrastičky neodpadávajú súčasne. Po ich vymiznutí sa objavuje blednutie - obočie je príliš svetlé a máte pocit, že pigment sa nenaviazal. Po niekoľkých dňoch sa farba vracia. Obočie môže vyzerať nerovnomerne, no nemusíte sa báť, opraví sa korekciou. Po mesiaci nastáva úplné zotavenie kože.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Ako dlho po tetovaní obočia nemôžem nosiť make-up?
Je nevhodné nosiť na obočí a v jeho okolí make-up po dobu minimálne 2-3 týždňov, pretože obočie je po zákroku náchylné na infekcie. Technicky môžete nosiť make-up na iných častiach tváre, no neodporúčame make-up na čele, nakoľko sa make-up môže dostať aj na ošetrovanú oblasť, či už počas líčenia sa alebo odlíčenia sa.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem ísť po PMU / mikropigmentácii na dovolenku?
Neodporúčame Vám to, práve naopak, ak máte naplánovanú dovolenku, je lepšie si zvoliť termín tetovania až po Vašom návrate domov. Silné slnko ovplyvňuje úspešnosť výsledku už počas fázy hojenia. Čerstvo tetovaná koža má narušenú integritu, preto existuje riziko vzniku infekcie, ktoré môže zvýšiť cestovanie a pobyt na pláži alebo v mori. Odporúčame Vám preto, aby ste PMU absolvovali až po dovolenke, ideálne 3-4 týždne po Vašom návrate – opálená koža sa totiž môže dodatočne lúpať, čo môže spôsobiť výpadky pigmentu pred tým, ako sa zafixuje. Ak chcete PMU stihnúť pred dovolenkou, odporúčame Vám termín minimálne 4 týždne pred odchodom, aby sa Vaša pokožka stihla úplne zahojiť.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem ísť po PMU / mikropigmentáciu na vyplňujúce injekcie/botox/ estetický zákrok na tvári?
Áno aj nie. Všetko závisí od zákroku, nad ktorým uvažujete a od jeho lokality. Pred Vašim plánovaným estetickým zákrokom musíte Vášho lekára alebo experta na krásu informovať o tom, že ste absolvovali PMU a konzultovať s ním ďalší postup .Počas obdobia hojenia Vám zákroky neodporúčame, doprajte svojej koži regeneráciu. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré z postupov estetickej chirurgie naťahujú kožu, a tak môžu zmeniť tvar Vášho obočia.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Počul som, že nemôžem po PMU ísť na vyšetrenie magnetickou rezonanciou (MRI). Je to pravda?
Podľa našich skúsenosti by Vám mikropigmentácia nemala brániť v tom, aby ste sa mohli podrobiť vyšetreniu magnetickou rezonanciou. Odporúčame Vám, aby ste však o Vašom PMU informovali Vášho lekára alebo personál, ktorý obsluhuje MRI. V ojedinelých prípadoch môžu ľudia s PMU, ktorí podstupujú MRI, pociťovať teplo alebo mravčenie v tetovanej oblasti. Tieto účinky sú raritné a ich trvanie je iba krátkodobé.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem pred mikropigmentáciou piť alkohol?
Neodporúčame Vám to. Práve naopak, odporúča sa, aby ste nepili alkohol ani večer pred tetovaním. V deň tetovania by ste nemali piť alkohol vôbec. Alkohol môže ovplyvniť zadržiavanie pigmentu a krvácavosť pokožky. Klientom, ktorí prídu do nášho štúdia pod vplyvom alkoholu, okamžite rušíme ich termín a netetujeme ich.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem si v deň mikropigmentácie nalíčiť obočie voskom/pomádou/mydlom alebo gélom?
Neodporúčame Vám nanášať tieto produkty na obočie 48 hodín pred Vašim termínom.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Mám iba niekoľko chĺpkov v obočí. Mám si vytrhať alebo oholiť celé obočie pred PMU?
Nie, je to iba mýtus, nie skutočná požiadavka pred PMU. Uprednostňujeme, aby ste si ponechali všetky vlastné chĺpky. Obočie si netrhajte, nehoľte a ani neupravujte voskom. Radi uvidíme, ako Vaše obočie vyzerá prirodzene, pretože preferujeme vytvorenie obočia, ktoré prirodzene zapadne do Vašej tváre aj Vášho tvaru obočia.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Budete musieť pri tetovaní odstrániť niektoré z mojich prirodzených chĺpkov na obočí?
Budeme pracovať s chĺpkami, ktoré máte na obočí, drvivej väčšiny sa nedotkneme. Je iba mýtom, že chĺpky na obočí je potrebné vytrhať alebo oholiť kvôli PMU, nie je to tak. Môže sa stať, že jednotlivé chĺpky sa odstránia v prípade, ak vypočujú z požadovaného tvaru – presne tak, ako sa obočie bežne tvaruje aj bez tetovania.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Čo ak meškám na svoj termín?
Môže sa stať, že Váš neskorý príchod na naplánované stretnutie bude mať za následok, že Vám nebudeme môcť vykonať váš zákrok, pretože to nestihneme v rámci nášho ďalšieho časového harmonogramu. V závislosti od toho, ako neskoro prídete, určíme, či zostáva dostatok času na začatie tetovania. Ak nie, tetovať nebudeme, aby sme obočie neuponáhľali na úkor kvality. Naplánujeme Vám nový termín. Z úcty a ohľadu na nás aj na ostatných zákazníkov Vás prosíme, aby ste si dôkladne naplanovali Váš harmonogram a prišli k nám včas.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Čo mám robiť, ak mám ďalšie otázky?
V Štúdiu krásy VK nám záleží na tom, aby sme Vám poskytli čo najpresnejšie odpovede na Vaše otázky. Neváhajte nás s nimi kontaktovať – elektronicky prostredníctvom formulára alebo e-mailu, telefonicky alebo aj osobne v priestoroch nášho štúdia. Na e-maily zvyčajne reagujeme najneskôr do 24 hodín.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Ako dlho po tetovaní obočia nemôžem nosiť make-up?
Je nevhodné nosiť na obočí a v jeho okolí make-up po dobu minimálne 2-3 týždňov, pretože obočie je po zákroku náchylné na infekcie. Technicky môžete nosiť make-up na iných častiach tváre, no neodporúčame make-up na čele, nakoľko sa make-up môže dostať aj na ošetrovanú oblasť, či už počas líčenia sa alebo odlíčenia sa.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem ísť po PMU / mikropigmentácii na dovolenku?
Neodporúčame Vám to, práve naopak, ak máte naplánovanú dovolenku, je lepšie si zvoliť termín tetovania až po Vašom návrate domov. Silné slnko ovplyvňuje úspešnosť výsledku už počas fázy hojenia. Čerstvo tetovaná koža má narušenú integritu, preto existuje riziko vzniku infekcie, ktoré môže zvýšiť cestovanie a pobyt na pláži alebo v mori. Odporúčame Vám preto, aby ste PMU absolvovali až po dovolenke, ideálne 3-4 týždne po Vašom návrate – opálená koža sa totiž môže dodatočne lúpať, čo môže spôsobiť výpadky pigmentu pred tým, ako sa zafixuje. Ak chcete PMU stihnúť pred dovolenkou, odporúčame Vám termín minimálne 4 týždne pred odchodom, aby sa Vaša pokožka stihla úplne zahojiť.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
Môžem ísť po PMU / mikropigmentáciu na vyplňujúce injekcie/botox/ estetický zákrok na tvári?
Áno aj nie. Všetko závisí od zákroku, nad ktorým uvažujete a od jeho lokality. Pred Vašim plánovaným estetickým zákrokom musíte Vášho lekára alebo experta na krásu informovať o tom, že ste absolvovali PMU a konzultovať s ním ďalší postup .Počas obdobia hojenia Vám zákroky neodporúčame, doprajte svojej koži regeneráciu. Je dôležité si uvedomiť, že niektoré z postupov estetickej chirurgie naťahujú kožu, a tak môžu zmeniť tvar Vášho obočia.
&ggggggggggggggggggggggggggggggggggg;
V čom spočívajú rozdiely medzi technikami výplne a vláskovania?
Farba sa po ošetrení bude javiť tmavšia, čo niektorých klientov vystraší. Farba sa však v priebehu hojenia zosvetlí. Ak sa Vám nebude páčiť konečný výsledok po 6-týždňovom hojení, môžeme obočie redefinovať počas korekcie. Snažíme sa, aby bol konzultačný proces čo najdôkladnejší, aby sme sa vyhli akejkoľvek chybnej komunikácii, no stretli sme sa s klientmi, ktorí si nechali počas korekcie obočie mierne rozšíriť, aj keď pôvodne si vybrali iný tvar. Niekedy sa klientom totiž ceruzkou predkreslené obočie zdá hrub, pretože sa koncentrujú na línou ceruzky, nie na vnútorný priestor, ktorý ceruzka vymedzila. Práve ten sa tetuje. Permanentný make-up je umenie, nie veda, takže výsledky sa môžu líšiť od človeka k človeku a nie je možné zaručiť konečný výsledok. Každá koža inak príjima pigment, preto vopred nikto nevie garantovať, ako sa pigmenty napokon naviažu. To, ako sa vaša pokožka zahojí po tetovaní, je mimo našej kontroly. Ak sa Vám obočie nebude páčiť ani po korekcii, je možné ho odstrániť: laserom ako klasické tetovanie, alebo urýchlením blednutia pigmentov – to je možnosť, ktorú Vám odporúčame, pretože je miernejšia pre Vašu pleť.
Techniky vláskovania pôsobia prirodzenejšie ako iné formy permanentného make-upu, preto sa hodia pre ženy aj mužov každého veku, ktorí si želajú upraviť vzhľad svojho obočia. Techniky, ktoré vypĺňajú oblasť obočia. Výsledný efekt je nežne púdrový alebo dramatický. Vyplenené obočie pôsobí ako zvýraznené make-upom. Techniky sú vhodné pre všetky typy pleti, aj zmiešanú a mastnú pleť. ieňovanie používame na poskytnutie hĺbky a definície obočia. Či už hľadáte jemné tieňovanie alebo výrazné výrazné obočie, naši odborníci na obočie upravia úpravu podľa vášho želania.
Aký je rozdiel medzi technikami vláskovania - microbladingom a nanobladingom?
Neodporúčame Vám to. Práve naopak, odporúča sa, aby ste nepili alkohol ani večer pred tetovaním. V deň tetovania by ste nemali piť alkohol vôbec. Alkohol môže ovplyvniť zadržiavanie pigmentu a krvácavosť pokožky. Klientom, ktorí prídu do nášho štúdia pod vplyvom alkoholu, okamžite rušíme ich termín a netetujeme ich.
Microblading využíva ručný nástroj s čepieľkou, ktorá pozostáva z radu mikroihiel umiestnených blízko k sebe, kým nanovblading g sa vykonáva pomocou PMU pera, ktoré má hlavicu s 1 jemnou nano ihlou, ktorá je jemnejšia ako ihličky čepieľky microbladingu. Ťah čepieľky je plynulý, kým ťah PMU pera pozostáva z husto umiestneného radu bodiek. Microblading preto výraznejšie vypĺňa prázdne miesta, čím pomáha vytvoriť vizuálne plnšie a hustejšie obočie. Výsledné línie nanobladingu sú preto jemnejšie a tenšie, a tak prirodzenejšie splynú s existujúcim obočím.
Microblading bledne rýchlejšie na mastnej pleti, na ktorej sa taktiež môže počas hojenia "rozpiť", a preto je väčšinou vhodný pre normálnu až suchú pleť. Je lepšou voľbou pre tých, ktorí majú malé až stredné póry .Nanoblading je lepšou voľbou " vláskovania" pre štrukturovanú, zmiešanú a mastnejšiu pleť, alebo pleť s väčšími pórmi, pretože tenšia ihlička znižuje riziko rozmazania pigmentu počas hojenia. Je vhodnejší pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, alebo sú náchylní na podráženie pleti.
Aký je rozdiel medzi technikami výplne - púderovou a ombré?
Neodporúčame Vám nanášať tieto produkty na obočie 48 hodín pred Vašim termínom.
Ombré vytvára skôr púdrový vzhľad. Dosahuje sa to aplikáciou tisícok drobných bodiek pigmentu, vložených do pokožky, čím sa postupne vytvára farba a definovaný tvar. Aby vyzeralo odvážnejšie, obočie je zvyčajne tmavšie v oblúku.
Ak chcete mať upravené, decentné alebo výraznejšie nalíčenie obočia s dokonale definovaným tvarom spodného oblúka a jemnými okrajmi, zvoľte tento postup.
Powder brows je technika tieňovania obočia . Tisíce jemných pixelov vytvorených prístrojom a tenká ihla, pigmentovaná /bezbolestne lokálnym znecitlivením/ vo vrstvách, vytvárajú elegantný prechod a jemné okraje, ktoré nepôsobia umelo, ako v minulosti pri plnofarebnom obočí.
Kombinované metódy? Čo všetko je možné kombinovať?
Nie, je to iba mýtus, nie skutočná požiadavka pred PMU. Uprednostňujeme, aby ste si ponechali všetky vlastné chĺpky. Obočie si netrhajte, nehoľte a ani neupravujte voskom. Radi uvidíme, ako Vaše obočie vyzerá prirodzene, pretože preferujeme vytvorenie obočia, ktoré prirodzene zapadne do Vašej tváre aj Vášho tvaru obočia.
Kombinované metódy spájajú rôzne techniky semipermanentného make-upu tak, aby ste dosiahli krásne vyvážený výsledok, ktorý harmonicky prepojí techniky vláskovania s výplňou. Kombinované techniky sa začínajú vláskovaním obočia pri koreni nosa, aby sa vytvoril realistický vzhľad rastu chĺpkov. Postupne smerom k oblúku a chvostu obočia sa prostredníctvom techník výplne obočie tieňuje a zvýrazňuje.